Autorskie
budowanie relacji
odpowiedzialna nauka

Aleksandra Dróbka
Założycielka Autorskiego Liceum Przyszłości, Szkoły Podstawowej Montessori oraz Przedszkola Montessori we Wrocławiu, prezeska Fundacji Wychowanie dla Przyszłości.

Od ponad 20 lat zaangażowana w prowadzenie międzynarodowej organizacji, optymalizację procesów sprzedażowych, logistycznych i zakupowych. Doświadczona w pracy w ludźmi, świadoma zmian, jakie szybko zachodzą w biznesie, konieczności dostosowania, poszukiwania i postrzegania zmian jako szansy.

Świadoma kompetencji przyszłości z punktu widzenia życia zawodowego. Z własnej edukacji zna nudę konwencjonalnej szkoły i pasję uczenia się tego, co naprawdę człowieka interesuje. Od ponad dekady zakręcona na punkcie metody Montessori, komunikacji NVC i wiary, że każdy człowiek nosi w sobie potencjał czynienia ważnych, wartościowych i dopasowanych do siebie rzeczy.

Agnieszka Olszewska

Założycielka i dyrektorka Autorskiego Liceum Przyszłości, Szkoły Podstawowej Montessori oraz Przedszkola Montessori we Wrocławiu, wiceprezeska Fundacji Wychowanie dla Przyszłości.
Od zawsze pasjonatka pracy z dziećmi i młodzieżą, dostrzegania w każdym z nich tego, co wyjątkowe. Po doświadczeniach wieloletniej pracy nad rozwojem osobowości młodych ludzi w harcerstwie, a także różnych systemów edukacji w Polsce i w Niemczech, głęboką wartość odkryła w metodzie Montessori.

Pasjonuje ją astronomia i geologia, chemia i matematyka. Uwielbia poszukiwać i odkrywać wraz z uczniami. W każdej chwili da się namówić na zajęcia w terenie i wspieranie nawet najbardziej szalonych pomysłów młodzieży. Przekonana, że młody człowiek poprzez własne wybory, działania i błędy może poznać i polubić siebie oraz znaleźć swoje wyjątkowe miejsce w świecie.