Autorskie
liceum
przyszłości
Świadoma edukacja
budowanie relacji
odpowiedzialna nauka

Zespół

Aleksandra Dróbka
Założycielka Autorskiego Liceum Przyszłości, Szkoły Podstawowej Montessori oraz Przedszkola Montessori we Wrocławiu, prezeska Fundacji Wychowanie dla Przyszłości.

Od ponad 20 lat zaangażowana w prowadzenie międzynarodowej organizacji, optymalizację procesów sprzedażowych, logistycznych i zakupowych. Doświadczona w pracy w ludźmi, świadoma zmian, jakie szybko zachodzą w biznesie, konieczności dostosowania, poszukiwania i postrzegania zmian jako szansy.

Świadoma kompetencji przyszłości z punktu widzenia życia zawodowego. Z własnej edukacji zna nudę konwencjonalnej szkoły i pasję uczenia się tego, co naprawdę człowieka interesuje. Od ponad dekady zakręcona na punkcie metody Montessori, komunikacji NVC i wiary, że każdy człowiek nosi w sobie potencjał czynienia ważnych, wartościowych i dopasowanych do siebie rzeczy.


Agnieszka Olszewska

Założycielka i dyrektorka Autorskiego Liceum Przyszłości, Szkoły Podstawowej Montessori oraz Przedszkola Montessori we Wrocławiu, wiceprezeska Fundacji Wychowanie dla Przyszłości.
Od zawsze pasjonatka pracy z dziećmi i młodzieżą, dostrzegania w każdym z nich tego, co wyjątkowe. Po doświadczeniach wieloletniej pracy nad rozwojem osobowości młodych ludzi w harcerstwie, a także różnych systemów edukacji w Polsce i w Niemczech, głęboką wartość odkryła w metodzie Montessori.

Pasjonuje ją astronomia i geologia, chemia i matematyka. Uwielbia poszukiwać i odkrywać wraz z uczniami. W każdej chwili da się namówić na zajęcia w terenie i wspieranie nawet najbardziej szalonych pomysłów młodzieży. Przekonana, że młody człowiek poprzez własne wybory, działania i błędy może poznać i polubić siebie oraz znaleźć swoje wyjątkowe miejsce w świecie.

Aktualności

 Zapraszamy na nasze dni otwarte: